Vatrogasci su odmah reagovali i požar je zahvatio jednu lokaciju na deponiji
Na snimcima se vidi gust crni dim iznad tog dela Mostara, a na snazi je vanredno stanje
Požar na deponiji Uborak kod Mostara ponovo je aktiviran nakon što je prethodno bio stavljen pod kontrolu, potvrđeno je iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar.
Vatrogasci su odmah upućeni na teren, a prema njihovim informacijama, požar je zahvatio jednu lokaciju na području deponije.
Na snimcima sa lica mesta vidi se gust crni dim koji se nadvio iznad ovog dela Mostara, prenosi Klix.ba.
Na području Grada Mostara od ponedeljka je na snazi vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak.
Najveća materijalna šteta do sada je pričinjena na infrastrukturi deponije, pri čemu je u potpunosti izgorela reciklažna hala sa kompletnom opremom i postrojenjima.
Prema nezvaničnim procenama, reč je o milionskoj šteti.
Poseban problem predstavlja zagađenje vazduha, a stručnjaci upozoravaju da bi dugotrajna izloženost dimu mogla posebno da ugrozi osetljive kategorije stanovništva.
Oružane snage BiH odbile da gase požar u Mostaru zbog opasnosti za sigurnost posade
(Tanjug)