Svi hospitalizovani su dobrog opšteg stanja i pušteni su na kućno lečenje.
Građani su odmah upozoreni da ostanu u kućama i zatvore prozore, a sirene za uzbunu su odjekivale Gučom.
Šest osoba pregledano je u Urgentno-prijemnoj službi Opšte bolnice u Čačku nakon jutrošnjeg curenja amonijaka u hladnjači u Guči, saznaje "Blic".
Svi pregledani u Opštoj bolnici u Čačku su dobrog opšteg stanja, a nakon dijagnostike i opservacije pušteni na kućno lečenje.
Podsetimo, u akcidentu koji se tokom noći dogodio u Guči kada došlo do curenja amonijaka u jednoj hladnjači, nekoliko lica javilo se u Dom zdravlja.
"Niko nije životno ugrožen"
- Sedam osoba se javilo u Dom zdravlja u Guči, od toga su četiri osobe prebačene u bolnicu u Čačku radi daljih ispitivanja. Niko nije životno ugrožen, uglavnom su se ljudi uplašili - rekao je za RINU Milija Milenković predsednik opštine Lučani.
Podsetimo, pedeset minuta posle ponoći u Guči se dogodio akcident, kada je iz hladnjače u Prvomajskoj ulici br. 9 iscurio amonijak. MUP je ubrzo izdao hitno upozorenje građanima.
Takođe, građani su odmah upozoreni zvučnim signalima kroz Guču, preko vozila, i rečeno im je da ne izlaze iz kuća i da zatvore prozore.
Pretakanje amonijaka, nakon curenja u hladnjači u Guči je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je jutros u 6.55 časova, saopšteno je iz MUP-a.
Dete završilo u bolnici nakon curenja amonijaka u Guči, otac otkrio potresne detalje
Detaljna uputstva MUP kako da se ponašaju građani nakon curenja amonijaka u grupi pročitajte u odvojenom tekstu
Curenje amonijaka zaustavljeno u Guči, ali opasnost još traje
Zbog curenja amonijaka 7 osoba se javilo u Dom zdravlja, Gučom odjekivale sirene za uzbunu