Zavod za sport i medicinu sporta RS i MUP Čukarice svakodnevno dežuraju na bazenima tokom radnog vremena
Upućen je apel posetiocima da poštuju mere bezbednosti, posebno tokom visokih temperatura
Povodom tragičnog događaja koji se dogodio na bazenima u SC Košutnjak oglasio se i Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije.
- Ovim putem, sa velikim žaljenjem obaveštavamo javnost da je danas oko 13 časova došlo do nesrećnog slučaja u kojem je muškarac starosti oko 60 godina tragično nastradao na olimpijskom bazenu „Košutnjak“ - navodi se u saopštenju.
- Angažovani spasioci Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije koji su bili na dužnosti su brzom reakcijom izvukli NN lice iz bazena, nakon čega je dežurni lekar Zavoda započeo reanimaciju, koju je kasnije nastavila i ekipa hitne pomoći, međutim nesrećnom muškarcu nije bilo pomoći i ekipe su mogle samo da konstatuju smrt, nakon čega su pripadnici MUP-a preuzeli dalje radnje iz svoje nadležnosti - stoji u saopštenju Zavoda.
Iz zavoda su izrazili najdublje saučešće porodici i prijateljima preminulog.
- Na bazenima „Košutnjak“, tokom radnog vremena, koje je svakog dana od 10 do 19 časova, dežura medicinska služba Zavoda za sport i medicinu sporta RS, kao i službeno lice MUP-a Čukarice. Još jednom apelujemo na sve posetioce da se pridržavaju propisanih mera bezbednosti, kao i pravila ponašanja, posebno uzimajući u obzir visoke temperature, kada treba biti dodatno obazriv - dodaje se.