INmusic, drugo veče festivala na Jarunu u znaku Gorillaz

Gorillaz, uz Mos Defa, oduševili na INmusic: Dejmon Albrn za drugo veče INmusic festivala (VIDEO)

Gorillaz
Gorillaz

Drugo veče INmusic festivala u Zagrebu je prošlo u znaku Gorillaz.

Festival su otvorili The Flaming Lips.

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Da Gorillaz nastupaju na INmusicu osetilo se još na prilasku Jarunu u Zagrebu, jer je gužva druge festivalske večeri bila osetno veća. I to s pravom, jer je britanski virtuelni muzički projekt ispunio očekivanja koja su i te kako bila velika.

Drugo festivalsko veče na INmusic festivalu otvorili su The Flaming Lips. Nastup američkog psihodeličnog rock-sastava The Flaming Lips, koji stiže i u Srbiju je u svom maniru ostavio publiku oduševljenu i scenografijom i propratnom "koreografijom".

Mnogima je prijatno iznenađenje bila Jehnny Beth, koja je nastupala na World stage, a nakon njenog nastupa su se svi preselili na glavnu binu gde su se nešto posle 11 sati pojavili Gorillaz.

Gorillaz
Gorillaz

Već u startu je jasno šta nas čeka. Ceo bend je tu, prateći vokali, instrumentalista na indijskim instrumentima, i naravno Dejmon Albrn. Bio je u elementu i osetilo se to već u startu sa prvom pesmom "The Mountain", po kojoj ceo njihov novi album i nosi naslov. Ređaju se uz poznate animacije na binu dalje pesme "The Happy Dictator", "Tranz", a onda i kao prvi gost na scenu izlazi Džo Talbot iz IDLES.

To je bio tek početak jer su se Albrnu koji je, svako malo, silazio do publike, na bini do kraja pridružili i Posdnuos za čuveni hit "Feels Good Inc." ali i fenomenalni Mos Def.

Inače, festival se završava večera. Posljednjeg dana publiku očekuje nastup američkih rock-velikana Kings of Leon, koji će predvoditi završnicu INmusic festivala, uz IDLES, Dry Cleaning, Yonaku...

Gorillaz
Gorillaz (Foto: Ringier)
Gorillaz
Gorillaz (Foto: Ringier)
Izdvajamo za vas

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

  • Info najnovije

  • Sportal