Vučić o aferi "zvučni top": Pozivam sve svetske službe da istraže slučaj

"NEK SLUŽBE IZ CELOG SVETA ISTRAŽE SLUČAJ" Vučić o aferi "zvučni top": "Građani, videće sve za nekoliko godina"

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić

Komentarisao je saopštenje rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu, koji ga optužuju za napade na državne univerzitete.

Vučić tvrdi da su optužbe pokušaj očuvanja privilegija i fotelja od strane onih koji ne žele napredak za studente i državu.

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na TV "Informer" o aferi "zvučni top", kao i o pitanjima koji se tiču predstojećih izbora u Srbiji i velikom skupu 27. juna.

Vučić je najpre komentarisao saopštenja rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu u kojem ga optužuju da "napada i ruši državne univerzitete".

- To mi samo govori da mi radimo pravi posao, a samo mogu da kažem da sam ja, za razliku od njih, legitimno izabran predsednik i da oni ne mogu da nam drže nikakve lekcije jer nikada nisu dobili legalnu podršku većeg ili značajnijeg dela građana. Ovo je slika i prilika kako funkcioniše to političko krilo Rektorata - poručio je predsednik Srbije - rekao je Vučić.

- Molio bih one koji su za to glasali da malo nauče kako demokratija funkcioniše. Ja razmišljam o budućnosti i našoj mladosti i šta možemo da uradimo za njih. Oni danas imaju mnogo veće plate, svi ti profesori, i jako lepo žive. Molim ih da rade svoj posao i da idu u korak sa svojim kolegama iz sveta, da rade sa mladima, da ih uče i podučavaju, a ne da ih zloupotrebljavaju - naglasio je Vučić.

Dodao je kako su dobili mnogo novca, a sada se plaše konkurencije.

- Oni znaju koliko su nesposobni i voleli bi da se nikada ništa ne promeni.

Naglasio je kako su oni "kočničari reformi" i kako bi "po svaku cenu da zadrže svoje fotelje".

- Naš je posao da brinemo o svojoj deci i nastavićemo to da radimo, mi u skladu sa zakonom, u skladu sa Ustavom, ali je posebno zanimljivo da oni nama govore da iako predstavljamo, ja predstavljam, dakle, deo izvršne vlasti, izabran jedini legitimno, za razliku od njih koji nikada nisu na legitiman način izabrani, možda legalan, ali ne legitiman. Izgledno je da oni koji su navikli da rade malo ili ni malo, žele po svaku cenu da čuvaju svoje privilegije, a da ne žele dobro ni našoj deci, našoj budućnosti.

- Nemam nikakav strah, ja gledam u budućnost, gledam unapred, razmišljam o omladini i o mladosti našoj, to mi je jedino čime se rukovodim. I nema veze ni sa kakvim osvetama, jer ti ljudi danas zarađuju mnogo više novca nego što su zarađivali ranije, jer je to bio tobož studentski zahtev, u stvari je to bio njihov zahtev blokaderskih profesora i političkih aktivista da dobiju mnogo veće plate. Dakle, dobili su sve što su poželeli, dobili su sve što su hteli. Sada je vreme da narod i država, a posebno mlada Srbija, dobije ono što hoće, a to je konkurencija, da dobije bolje univerzitete, da sa više pažnje se odnosimo prema njima, da mogu da idu u korak sa svojim mladim kolegama iz Evrope i sveta, ili da budu uspešniji od njih, jer imamo svakako izuzetno talentovanu decu, izuzetno talentovane mlade ljude, samo neko mora sa njima da radi, razgovara, da ih uči, obučava, podučava, a ne da ih maltretira i zloupotrebljava za svoje političke potrebe.

- Žao mi je što nisam mogao porodicu da zaštitim na neki način, iako sam znao da je reč o neverovatnim lažima. Ali šta da radite, u takvom društvu živimo i to je to. Kao i ova priča oko: "Jao, i sad će sve da nas pohapse. " Neće. Pozvan je Radić da da izjavu. Tako je. Biće pozvani svi da daju izjavu, ništa posebno. Nego oni vole da se igraju tih igara self-viktimizacije ili da su uvek žrtvene mučenice i ne znam ni ja šta sve. Dakle, dajte izjavu i objasnite gde je bio zvučni top. Samo nemojte da dajete političke izjave, nego nam dajte da vam pokažemo kako i na koji način ste znali. Pretpostavljam da je to rezultat.

- Za mene je nešto drugo bilo danas, ako to smem da kažem. Uh, ne znam da li ste vi to pokazali ili govorili, a to je gde je N1 objavio, valjda. .. Možda sam bio preoštar prema toj ženi, devojci, juče, novinarki N1, iako nisam nijednu ružnu reč rekao, naprotiv. Dakle, ali valjda je osetila potrebu da se sveti, pa je napisala: "Vučić u Belivukovoj majici. " Onda je, naravno, reč o šali, čak ne o šali, već o tome da Belivukov advokat sam kaže da je ovo fotomontaža, ali želeći da kaže da su i druge stvari mogle da budu fotomontaže. Dakle, vi kad pročitate taj naslov, a svi ljudi čitaju samo naslove, dođu do zaključka: evo ga, ovaj opet sa ovima, ovo je sigurno da je Vučić nosio tu majicu, i tako dalje. I to su vam ti pokvareni, prljavi trikovi, ta vrsta dehumanizacije, kriminalizacije kojom se bave svakoga dana. I sad kad im ne ide dobro, kada se jedna za drugom ove laži i neistine koje su fabrikovali raskrinkavaju, više ne znaju ni šta da rade, ni kako da govore, i postaje nervoza sve veća, histerija sve veća, jer sve ono što su već izračunali pada u vodu.

- Dakle, ja samo molim sve ljude da se, ko god, šta god, da misli o svima njima, da nikada, da nikada se ne koristimo njihovim metodama, da nikada ni na koji način ne primenjujemo nasilje, i za mene ovo što se dogodilo sinu Dinka Gruhonjića je nešto užasno i osuđujem na najjači mogući način, i tražim od nadležnih organa, ponavljam, tražim od policije, tražim od svih službi u zemlji da pronađu počinioce, zato što mi moramo da budemo sigurna i bezbedna zemlja za sve ljude, bez obzira na njihova politička opredeljenja, religijska, ovakva ili onakva, dakle, Srbija mora da bude zemlja slobodnih ljudi u kojoj svako može slobodno da iskazuje svoje stavove i svoje mišljenje.

Predsednik je pozvao sve službe iz čitavog sveta, osim iz Hrvatske, da istraže da li je u Srbiji 15. marta bio iskorišćen zvučni top.

- Građani, videćete kroz nekoliko godina da sam bio u pravu i videćete kakvim su se svim lažima služili ne bi li srušili Srbiju - naglasio je predsednik Srbije.

Komentarisao je i napad na njega kroz aferu "Sarajevo safari".

- To su takvi tekstovi sa takvim naslovima koji mojoj porodici nikako nisu zanimljivi - naglasio je predsednik Srbije.

On je naglasio kako je naša zemlja četvrta po stopi rasta na svetu.

- Do kraja godine očekujem da budemo među prve tri zemlje, a uskoro i prva u Evropi. To su sjajne vesti za Srbiju! - otkrio je predsednik Vučić.

Vučić je izjavio je da se pripema, kako je rekao, za četvrtak, petak, subotu i nedelju, kada će biti veliki i važni dani za našu zemlju i najavio da će građani na skupu ispred Skupštine Srbije moći da vide robote koji će igrati uz harmoniku, ali i najdužu zastavu Srbije dugu više od 500 metara.

Vučić je rekao za Informer rekao da će na skupu biti razvijena zastava duga više od 500 metara i 10 metara širine koja je teška skoro tonu.

- I mnogo toga ćemo imati da uradimo za građane i želim da im kažem šta je to sve i verujem da će oni biti zadovoljni našom borbom, našim angažmanom - rekao je Vučić.

Na pitanje da li će već u četvrtak ili petak biti otvoren autoput do Kraljeva i hoće li stvarno biti humanoidni roboti koji će igrati Moravac ispred Skupštine, Vučić je rekao da to ne može još sa stoprocentnom sigurnošću da potvrdi oko robota, ali da veruje da hoće.

- Ako bude sve u redu sa tim sad procedurama i čudima, verujem da će biti u redu. Biće zabavno za ljude, biće ogromna vrućina, sad najavljuju 36 stepeni. Prosto mi je, teško je da poverujem da kad god ili organizujemo ili bude najjača moguća kiša ili bude najjača moguća vrućina, ali valjda to tako ide.

Nikada ne može ništa da dođe lako i lagano kao nekima drugima. Ali u svakom slučaju, biće zanimljivo, trajaće kratko i biće zanimljivo, pokazaćemo ljudima mnoge dobre stvari i moći će da vide, ja se nadam, i te robote. Imaćemo jednog mladića koji će da svira harmoniku, koji je fantastično talentovan, jedan od najtalentovanijih u našoj zemlji. I onda će ti roboti da igraju po taktovima te harmonike", rekao je Vučić.

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić (Foto: Nenad Mihajlović / Tanjug)
Izdvajamo za vas

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

Više sa weba
  • Info najnovije

  • Sportal