Vučić u Oplanićima:

"SUTRA KREĆEMO U IZGRADNJU PUTA UJEDINJENJA, DOBRODOŠLI STE U BEOGRAD!" Vučić u Oplanićima: Srbi sa KiM mu poklonili ikonu Svetog Lazara

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić

Veliki broj građana, uključujući i Srbe sa Kosova i Metohije, dočekao je Vučića prilikom otvaranja deonice auto-puta od Preljine do Adrana.

Srbi sa KiM su predsedniku poklonili ikonu Svetog Lazara i najavili svoj dolazak na skup povodom Vidovdana.

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će na skupu "Srbija, jedna porodica" koji će biti održan sutra početi izgradnja novih puteva ujedinjenja i pozvao sve da dođu na skup, ističući da su dobrodošli u Beogradu.

Vučića je, nakon otvaranja deonice auto-puta od Preljine do Adrana, u Oplanićima kod Kraljeva sačekao veliki broj građana uz pesmu "Pevaj Srbijo", a među njima su bili i Srbi sa Kosova i Metohije koji su iz južne pokrajine krenuli na sutrašnji skup u Beograd.

Srbi sa KiM su predsedniku, uz poruku da im je Vidovdan od velikog značaja i da će se videti u prestonici Srbije u subotu, poklonili ikonu Svetog Lazara.

Vučić je posebno zahvalio momcima i devojkama sa Kosova i Metohije na hrabrosti i na tome što čuvaju srpsko ime i prezime u južnoj srpskoj pokrajini.

- Da im kažem jedno veliko hvala za sve što čine za našu državu, a nama memorandumi nisu potrebni, za nas je Ustav svetinja, znamo šta je Srbija i čuvaćemo i štititi je uvek - istakao je Vučić.

Dodao je da će se, kada se završi još 12 kilometara auto-puta od Adrana do Vrbe, krenuti se u izgradnju auto-puta prema Ušću, Raški, Novom Pazaru.

- Hoću da pozdravim i našu braću Bošnjake i sve Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji, posebno u severnokosovskim opštinama, zato što će im biti mnogo lakše da dođu do svog doma - rekao je Vučić.

Navodeći da su poslednjih godinu i po dana neki pokušali da podele porodice, društvo i da unište državu, Vučić je istakao da je zahvalan svim građanima koji nisu dali da im država bude uništena.

- Mi njima nećemo da se svetimo. Jedino što hoćemo, to je da budemo zajedno, da budemo ujedinjeni i da zajednički gradimo budućnost naše zemlje - kazao je Vučić.

Čestitajući Kraljevu, Čačku i celoj Srbiji na novoj deonici auto-putu koja je danas otvorena, Vučić je poručio: "Živela naša najlepša Srbija. I da ih pobedimo, da ih pobedimo ubedljivije nego ikada. Do konačne pobede. Živela Srbija."

Obraćanje predsednika u Oplanićima bilo je više puta prekidano skandiranjem "Kosovo je srce Srbije", "Srbija pobeđuje", "Aco, Srbine".

Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u 17 časova svečano otvorio deonicu auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka na Moravskom koridoru.

(Tanjug)

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić (Foto: Tanjug / screenshot)
Izdvajamo za vas

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

Više sa weba
  • Info najnovije

  • Sportal