U Inđiji su učesnicima obezbeđeni osveženje i hrana, a tu će prenoćiti pre nastavka puta ka Beogradu
Građani će na skupu moći da ukažu na probleme i izaberu pet prioritetnih tema za razvoj zemlje
Novosađani koji su jutros pešice krenuli ka Beogradu na skup "Srbija jedna porodica", zakazan za subotu, 27. jun, stigli su do Inđije.
U Inđiji ih je dočekao je veliki broj građana, a priređen im je i svečani doček na Trgu slobode.
Građani su im obezbedili osveženje i hranu. Novosađani će provesti noć u Inđiji, a sutra ujutru nastavljaju put ka Beogradu.
Podsetimo, grupa građana krenula je jutros pešice iz Petrovaradina ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu ''Srbija jedna porodica'' koji će biti održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Vučić pozvao na skup
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici. Građani će na skupu imati priliku i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju i kažu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti. Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da tog dana želi da čuje građane i šta bi oni voleli da promene, naglasivši da ne postoji ništa važnije od toga da se zajedno gradi budućnost Srbije. Predsednik je najavio da će građani koji u subotu dođu na plato ispred Skupštine dobiti papir na kojem će moći da od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi želeli da država uradi. Dodao je da je na listiću ostavljen i prostor da svako napiše ono što ga muči i da iznese svoje primedbe.