Skup će se održati 27. juna ispred Doma Narodne skupštine, gde će biti predstavljeni planovi za budućnost Srbije
Na događaj je pozvao predsednik Aleksandar Vučić, a građani će moći da iznesu svoje probleme i prioritete.
Grupa građana krenula je jutros pešice iz Petrovaradina ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu ''Srbija jedna porodica'' koji će biti održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Građani nose zastave Srbije i zastave sa sloganom ''Srbija pobeđuje'' i uzvikuju ''Kosovo je srce Srbije'' i ''Živela Srbija''. Planirano je da prespavaju u Inđiji, odakle će nastaviti put ka Beogradu. Skup "Srbija jedna porodica" biće održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne skupštine, a na njemu će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.
Grupa građana iz Aranđelovca peške krenula za Beograd
Grupa građana, simpatizera i aktivista SNS krenula je danas pešice iz Aranđelovca ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu ''Srbija jedna porodica'' koji će biti održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Oni nose zastave Srbije i zastave SNS i skandiraju ''Aco Srbine'' u znak podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Građani koji su krenuli peške iz Aranđelovca kažu da će proći kroz Lazarevac i da će pešačenjem do Beograda pokazati koliko je Srbija složna i jedinstvena i da će Srbija da pobedi politikom SNS i predsednika Aleksandra Vučića. Navode da se zalažu za saradnju, mir, politiku očuvanja bezbednosti, ekonomskog razvoja i da će pobediti pristojna Srbija.
Aktivisti iz Velike Plane i Smedereva takođe su se uputili pešice ka Beogradu.
Vučić pozvao na skup
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici. Građani će na skupu imati priliku i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju i kažu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti. Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da tog dana želi da čuje građane i šta bi oni voleli da promene, naglasivši da ne postoji ništa važnije od toga da se zajedno gradi budućnost Srbije. Predsednik je najavio da će građani koji u subotu dođu na plato ispred Skupštine dobiti papir na kojem će moći da od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi želeli da država uradi. Dodao je da je na listiću ostavljen i prostor da svako napiše ono što ga muči i da iznese svoje primedbe.
(Tanjug)