Beogradska policija zaustavila je vozača U. Ž. (28) koji je vozio 203 km/h na deonici sa ograničenjem od 100 km/h.
Vozač je isključen iz saobraćaja i protiv njega će biti podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje.
Policija u Beogradu presretačem je zaustavila i isključila iz saobraćaja U. Ž. (28) koji je upravljao vozilom marke audi brzinom od 203 kilometra na čas, na delu moto-puta gde je ograničenje brzine 100 kilometara na čas, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
U saopštenju se navodi da će protiv tog vozača, kojeg su sinoć oko 22 časa u Zemunu pripadnici MUP-a, Uprave saobraćajne policije u Direkciji policije isključili iz saobraćaja, biti podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje.
Za pola godine 20.000 prekršaja
Od početka ove godine, pripadnici Uprave saobraćajne policije koji kontrolišu saobraćaj presretačima otkrili su gotovo 20.000 prekršaja, od čega 143 prekršaja nasilničke vožnje.
MUP apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju ograničenja brzine i druge saobraćajne propise, imajući u vidu da predstoji period godine tokom kojeg se beleži najveći broj saobraćajnih nezgoda sa poginulim i povređenim licima.
Ukazuju da je brzina i dalje ubedljivo najčešći uticajni faktor nastanka saobraćajnih nesreće sa stradalim licima, zbog čega je odgovorno ponašanje svakog vozača od presudnog značaja za bezbednost svih učesnika u saobraćaju.