Vučić: Na deonica Preljina-Adrani putarine se neće naplaćivati do 1. jula

"BESPLATNA PUTARINA DO 1. JULA" Vučić saopštio lepe vesti za vozače na otvaranju deonice auto-puta na Moravskom koridoru

Vučić na Moravskom koridoru
Vučić na Moravskom koridoru

Predsednik Vučić je naglasio da je izgradnja Moravskog koridora počela dok je Zorana Mihajlović bila ministarka.

Vučić je najavio da će se pre kraja godine završiti još 12 kilometara puta do Vrbe i da će na proleće početi izgradnja brze saobraćajnice do Jarinja.

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će deonica Moravskog koridora od Preljine do Adrana za saobraćaj biti puštena u saobraćaj sutra ujutru od 9 časova i da se putarina na toj deonici neće naplaćivati do 1. jula.

Vučić je, tokom vožnje autobusom od Preljine do Adrana, rekao da se u vezi Moravskog koridora ugovaralo još u vreme kada je Zorana Mihajlović bila ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, a da je prvo otvorena deonica 2023. godine do Makrešana.

"Nastavljali smo deonicu po deonicu da otvaramo. Ali ovo ide brzo i ovo je stvarno vrhunski auto-put", istakao je Vučić.

Poruka Bošnjacima i Srbima

Poručio je svim Bošnjacima, ali i Srbima koji žive i na Kosovu i Metohiji i u Raški, u Novom Pazaru, Valjevu, Ušću, da će, čim se završi još 12 kilometara od Adrana do Vrbe, što će biti pre kraja godine, od proleća krenuti da se gradi brza saobraćajnica do Jarinja.

"Dogovorili smo konačno to oko zaštićene zone Studenice i sve drugo da to uradimo, to će dramatično da približi Pazar, Rašku, sva mesta od Bogutovačke banje do Mataruške banje Beogradu, ali i Jarinje", istakao je predsednik Vučić.

Sve o svečanom otvaranju deonice auto-puta na Moravskom koridoru pročitajte u našem odvojenom tekstu.

(Tanjug)

Vučić na Moravskom koridoru
Vučić na Moravskom koridoru (Foto: Rina / screenshot)

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

Izdvajamo za vas
Više sa weba