Moravski koridor je prvi digitalni koridor u Srbiji
Putarina na ovoj deonici neće se naplaćivati do kraja juna
Deonica auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, otvorena je oko devet sati za saobraćaj, a putarina se neće naplaćivati do kraja juna.
Ova deonica je juče u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, predstavnika vlade i izvođača radova svečano otvorena.
Reč je o deonici auto-puta od petlje Adrani do petlje Preljina u dužini od 28,71 kilometar.
Vreme putovanja od Beograda do Kraljeva, povezanim auto-putem "Miloš Veliki" i Moravskim koridorom, preko Preljine, sada će biti sat i 15 minuta.
Moravski koridor ukupno će biti dug 112,37 kilm i povezaće Pojate i Preljinu, odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug i u toku su radovi na izgradnji poslednje deonice od Vrbe do Adrana u dužini oko 12 kilometara.
Dva metra širI od ostalih auto-puteva u Srbiji
Auto-put se gradi za računsku brzinu od 130 kilometara na čas, sa širinom od ukupno 30 metara, što je za skoro dva metra šire od ostalih auto-puteva u Srbiji, čime će se obezbediti dodatni komfor i povećati bezbednost odvijanja saobraćaja.
Moravski koridor je prvi digitalni koridor u Srbiji, koji omogućava brzu i pouzdanu razmenu informacija, u cilju bezbednog odvijanja saobraćaja.
Sa otvaranjem deonice od Kraljeva do Čačka dužine 28,7 km otvoreno je ukupno 100,34 km Moravskog koridora.
Novi auto-put značajno doprinosi razvoju lokalnih opština i sredina kroz koje prolazi i predstavlja ogromnu šansu za domaću privredu i industriju, prenosi Tanjug.
(Izvor: Tanjug)