GASTARBAJTER IZ NEMAČKE POBESNEO ZBOG POHLEPNE FAMILIJE Slao im novac svakog meseca, a onda saznao na šta ga zaista troše: "Žale se što im kupujem patike od 'samo' 150 evra. Alo, bre, ljudi"

  • Iako često pomaže, razočaran je jer od rodbine dobija kritike i nezahvalnost
  • Njegova objava izazvala je mnoštvo komentara – neki ga podržavaju, savetujući mu da pomaže onima koji cene pomoć, dok drugi predlažu praktične načine da se izbori sa problemom

Na društvenim mrežama svojevremeno se oglasio muškarac koji tvrdi da radi u Štutgartu, požalivši se na, kako navodi, pohlepnu rodbinu iz Srbije. Njegova objava izazvala je brojne reakcije i komentare, a prenosimo je u celosti.

Gastarbajter iz Nemačke pobesneo zbog familije, saznao na šta troše novac koji im šalje / ILUSTRACIJA
Gastarbajter iz Nemačke pobesneo zbog familije, saznao na šta troše novac koji im šalje / ILUSTRACIJA Foto: shutterstock

"Kako se izboriti sa pohlepnom rodbinom? Živim i radim u Štutgartu. Radim kao mašinski inženjer u poznatoj automobilskoj kompaniji, odlično zarađujem, a pored posla bavim se i dizajnom felni za sportske automobile. Finansijski odlično stojim i tu nastaju problemi. Otkako sam počeo dobro da zarađujem, stalno imam probleme sa rodbinom. Nije mi problem da pomognem i volim da pomažem, ali ovo prelazi svaku meru. Svakog meseca kukaju kako im je teško, kako nemaju za račune i kako im uvek nedostaje novca. Međutim, kada sam prošle godine došao u Srbiju, čuo sam od ljudi da su tri puta išli na more i to na top destinacije, a meni to nisu ni spomenuli.

Kad god dođem, donesem svega, a mesečno im šaljem novac, i to ne siću, nego ozbiljne pare sa kojima u Srbiji može lepo da se živi. Njihovom detetu sam kupio auto, platio vozački ispit, ma sve. Kad god dođem, donesem mu sve, od patika do trenerki, šta god poželi. Nerviraju me priče koje sam čuo da pričaju po ulici – kako ja nosim patike od 300 evra, a njihovom sinu sam kupio 'samo' one od 150 evra, kako ja vozim skupa kola, a njemu sam kupio jeftinija. Alo, bre, ljudi, pa ja zarađujem. Budite zahvalni što vam uopšte pomažem. Kada sam tražio da mi pomognu oko školarine za master studije, tada su kao iz topa rekli 'ne', iako sam znao da imaju. Razmišljam da prekinem svaki kontakt sa njima. Ako neko može da mi da savet, mnogo bi mi značilo. Hvala unapred."

Usledili su brojni komentari:

"Daj meni pomozi, brate, zadužbinu ću ti sazidati ručno. Pusti ti njih... Pomozi nekom ko će ti večno biti zahvalan. Mene 'golf 5' ne bi žuljao, a patike na akciji od 40 evra bile bi mi bombona."

"Klincima reci da nema para dok ne pokažu indeks ili đačku knjižicu. Matorima traži da ti prepišu neku njivu ili deo imovine na konto uloženog novca. Neće ti se više u životu javiti."

"Sa očeve strane pola familije je u Nemačkoj više od 30 godina. Svi imaju vrhunske poslove, stambeno su obezbeđeni i odlično zarađuju. Poslednji put sam od njih dobio poklon dok sam bio u osnovnoj školi. Mislim da je bilo 10 evra. Sad sam 'konj' od preko 30 godina. Da nekom od njih pošaljem poruku i tražim da mi pozajmi novac za račune, mislim da bi me pojeo blam. Iako znam da to nije ispravno, tako sam vaspitan. Pri upisu na osnovne studije u Srbiji morao sam da čekam godinu dana jer prve godine nisam upao na budžet, a moji nisu imali 120.000 dinara za školarinu, pa sam sledeće godine ponovo polagao prijemni ispit. Nadam se da neću biti isti ako ikada u životu dođem do velikog novca. Pomoći treba, ali sa merom i samo ako te neko ne iskorišćava."

Pogledajte BONUS VIDEO:

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj Viber i WhatsApp zajednici, prijavite na newsletter, ili čitajte na Google News.

Žena.rs
Žena.rs
Google News