"RUKE I USNE SU MI RASTRGANE, A PLJUVAČNE ŽLEZDE ZASTRAŠUJUĆE" Influenserka jede bez prestanka i ima samo 41 KILOGRAM: Sada je otkrila svoju MRAČNU ISTINU
- Adel, popularna blogerka, već dugo se bori sa teškim oblikom bulimije i trenutno ima samo 41 kilogram na visinu od 166 centimetara.
- Njena svakodnevica je ispunjena kompulsivnim prejedanjem, svesno izazvanim povraćanjem i stalnom borbom sa slikom o sopstvenom telu.
Mnogima sa strane može izgledati da je dvadesetpetogodišnja blogerka Adel jednostavno imala neverovatnu sreću sa genetikom, s obzirom na to da može da jede ogromne količine hrane a da se uopšte ne ugoji. Međutim, iza ove prividne savršenosti krije se jedna veoma mračna i opasna istina. Ova poznata brineta se već duže vreme bori sa ozbiljnim i teškim oboljenjem, bulimijom. Danas ona ima samo četrdeset i jedan kilogram na visinu od 166 centimetara.
Ova mlada devojka je postala potpuno zavisna od hrane, a istovremeno je izuzetno kritična prema svom spoljašnjem izgledu i figuri. Nakon što se prejede, ona namerno izaziva povraćanje, a taj surov proces naziva čišćenjem. Sve ovo joj se dešava po nekoliko puta dnevno, zbog čega influenserka troši ogroman novac na obroke i često prosto ne može da se zaustavi.
U iskrenoj želji da se izvuče iz ovog začaranog kruga, ona redovno radi sa svojim psihologom, ali uprkos tome što ponekad uspe da izdrži nekoliko dana bez incidenata, njena bolest se uvek nemilosrdno vrati.
"Celo telo mi je prekriveno bubuljicama, a ruke i usne su mi potpuno iscepane od fiksne proteze, ali me to ne sprečava da nastavim", priznala je Adel.
Zatim je detaljno opisala kako nakon završenog napada ubrzo ponovo oseti želju za hranom, pa opet jede, a onda se javi želja za slatkišima, pa jede i to.
"Juče sam zaspala sa ogromnim stomakom i probudila se ponovo sa njim", izjavila je ona.
Ona priznaje da doručkuje i odmah oseti želju da se prejede, govoreći sebi da joj je stomak ionako ogroman pa ne mari za to, što je naravno ne zaustavlja u nameri da uništi sebe. Njena usta užasno bole još danima nakon toga.
Njene pljuvačne žlezde nakon napada bulimije izgledaju potpuno zastrašujuće, a kako sama kaže, verovatno je mogla da zaustavi taj tok, ali jednostavno nije želela jer voli da misli da na taj način može da pobegne od surove realnosti.
Meditacija i pokušaj promene
Adel nimalo ne krije svoje teške patnje i objašnjava da čini apsolutno sve što je u njenoj moći kako bi skrenula misli sa hrane. Nedavno je sa svojim pratiocima podelila da je ponovo imala prvi uspešan dan oporavka bez posrtanja.
"Uhvatila sam jednu veoma sjajnu misao, a to je da je vera zapravo samo skup misli koje se često ponavljaju, što znači da ja verujem u ono o čemu razmišljam svakog dana", ispričala je brineta.
Ona je shvatila da ukoliko stalno misli kako neće uspeti, kako će se ponovo slomiti i kako ne može normalno da jede, njen mozak automatski počinje da živi po tom mračnom scenariju. Sa druge strane, ukoliko počne svakodnevno da trenira drugu misao i govori sebi da može da jede bez čišćenja, da može da izdrži tu stravičnu anksioznost i izabere drugu akciju umesto sloma, to vremenom može postati njena nova realnost.
Uložila je ogroman trud pa je ujutru i uveče radila meditacije tokom kojih je u glavi odigravala različite situacije u kojima bi mogla da oseti potrebu za povraćanjem, ali je u svakom od tih scenarija umesto sloma svesno birala drugu aktivnost.
Kao savršen primer navela je situaciju nakon teške seanse kod psihologa, gde umesto okretanja prejedanju, ona može da ode na trčanje i tamo izbaci svu nakupljenu napetost i stres. Njen plan je bio da nedelju dana svakodnevno proigrava ovaj pozitivan scenario u svojoj glavi kako bi videla kakvi će biti konačni rezultati njenog truda.
Oštre kritike i potresna svedočanstva
Iako mnogi korisnici društvenih mreža snažno podržavaju ovu devojku i iskreno se nadaju da će na kraju uspeti u svojoj nameri, postoje i oni ljudi koji imaju znatno manje razumevanja. Jedan deo javnosti smatra da se Adel zapravo potajno dopada takav opasan način života.
"Vi se na takav način nikada nećete izvući iz te močvare, jer ako se stalno slamate to onda znači da vam sve to odgovara", glasio je jedan vrlo oštar komentar u kom je osoba istakla da je i sama bolovala od poremećaja ishrane, ali je jednostavno skupila volju i izvukla se iz toga, napominjući koliko sve to uništava zdravlje.
Ipak, bilo je i onih koji su podelili izuzetno potresna lična iskustva u znak solidarnosti sa mladom blogerkom. Jedna od njenih pratiteljki detaljno je opisala kako je sa samo četrnaest godina patila od teške anoreksije, zbog čega je jedva jela i imala drastično malo kilograma, da bi se nakon izlaska iz tog pakla potpuno ugojila.
Njena borba se nastavila i u dvadesetim godinama kada joj se ponovo vratio poremećaj ishrane pa je jela samo jednom dnevno ili je potpuno gladovala. Ona danas ima dvadeset i tri godine, redovno ide na trening, pazi na ishranu i više ne opterećuje sebe brojanjem kalorija, uspevajući da zadrži stabilnu težinu i uživa u životu.
Međutim, ona je poslala i jedno snažno upozorenje za sve koji se bore sa sličnim problemima.
"Ja i dan danas berem gorke plodove te strašne bolesti, jer zbog svega toga i dalje imam ozbiljne ženske zdravstvene probleme", glasilo je ovo bolno priznanje u komentarima.
Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj Viber i WhatsApp zajednici, prijavite na newsletter, ili čitajte na Google News.