Kroz zdravu ishranu i redovne treninge održava zavidan fizički izgled i dalje privlači pažnju žena.
Karijeru je potpuno promenio, a muzika mu ne nedostaje.
Poznati hip-hop sastav "187", koji su činili Marko Janković, Bane Kovačević i Peđa Radosavljević, osnovan je davne 1996. godine, a njihovi hitovi iz tog doba i dalje se rado slušaju. Mnogi su smatrali da se među ovom trojicom muzičara najviše izdvajao upravo Marko Janković.
Bivši reper danas izbegava svetla reflektora i ne pojavljuje se u medijima, ali i dalje mami uzdahe pripadnica lepšeg pola.
Zahvaljujući rigoroznoj i zdravoj ishrani, kao i redovnim treninzima, njegov fizički izgled je i dalje besprekoran. Pored toga, Marko je napravio potpuni zaokret u svojoj karijeri – sada gradi uspeh u sferi dizajna i konsaltinga, a istovremeno radi i kao lajfstajl fotograf i kreativni direktor.
Iako su se mnogobrojni fanovi godinama nadali da će ponovo videti čuvenu grupu na okupu, tragična smrt Baneta Kovačevića, koji je 2019. godine preminuo od posledica srčanog udara, ugasila je te snove i ostavila duboku prazninu u Markovom srcu.
"Muzika mi ne nedostaje"
Kada je reč o njegovom novom životnom pozivu i povlačenju sa muzičke scene, Marko je jasno stavio do znanja da ne žali za prošlošću, a njegove reči prenosimo u celosti:
„Muzika mi ne nedostaje. To je bila jedna interesantna faza, koju sam proživeo sa 20 godina. Sada sam u drugom filmu. Ključ sreće je da čovek bude zadovoljan sobom i pronađe za sebe posao koji ga ispunjava. Ukoliko ne može to, onda treba da se trudi da zavoli ono što radi, dok se ne ukažu neke bolje prilike”