Njihova veza je započela posle Mareovog razvoda i prolazili su kroz period prilagođavanja zbog razlike u godinama.
Mare je u dobrim odnosima sa bivšom suprugom i zajednički brinu o sinovima.
Poznati srpski kompozitor i član žirija emisije "Nikad nije kasno", Saša Milošević Mare (57), uživa u skladnom braku sa pevačicom Ksenijom Milošević, koja je od njega mlađa 14 godina. Ksenija, inače ćerka pokojnog legendarnog muzičara Bokija Miloševića i nekadašnja članica grupe "Bjuti kvins", i Mare započeli su svoju priču u specifičnom životnom trenutku.
Kompozitor iza sebe ima jedan brak, a sa bivšom suprugom je uspeo da zadrži odlične odnose. O počecima svoje romanse sa Ksenijom i razlici u godinama, Mare je otvoreno govorio:
"Sa prvom suprugom sam ostao u korektnim odnosima, što je i normalno s obzirom na to da smo roditelji dva sina. Kseniju sam upoznao nakon Evrovizije, a taj period se poklapa sa krajem mog emotivnog života sa bivšom suprugom. Krenuli smo bojažljivo i možda čak neambiciozno u prvom trenutku ne zbog nedostatka emocija već zato što sam ja iza sebe imao jedno pakovanje koje nosim manje ili više uspešno -" ispričao je on svojevremeno u emisiji "Iz profila".
Na temu razlike u godinama, kompozitor je dodao:
"Ona je mlađa od mene i to je prosto trebalo progutati i usaglasiti, ali hvala bogu sve se sredilo zahvaljujući ljubavi i razumevanju".
Ne živi sa sinovima iz prvog braka
Danas, kako ističe, imaju sjajnu komunikaciju, njegovi sinovi i Ksenija se obožavaju i kvalitetno provode zajedničko slobodno vreme.
Iako ne živi sa svojim sinovima iz prvog braka, Mare se trudi da im bude najveća podrška i motivacija. O svom pristupu očinstvu rekao je gostujući u emisiji "Iz profila":
"Moram da kažem da zaista nisam strog otac. Od svojih dečaka uvek zahtevam malo više ozbiljnosti i ukazujem im na neke njihove vrline. Stalno ih podsećam koliko su pametni i talentovani, mislim da je to najbolji način da se motivišu deca i da se priča nešto što je dobro, a vezano je za njih. Ne mogu uvek da doprem do njih jer ne živimo zajedno, to je nešto što nam nedostaje", rekao je nedavno za "Grand".