Pevačica Martina Vrbos (42), koja već godinama živi, radi i gradi porodicu u Srbiji, otvoreno je nedavno govorila o svom viđenju majčinstva i podizanju dece. Ona zagovara prirodan pristup roditeljstvu bez oslanjanja na razne priručnike i ne krije da svoje potrebe uvek stavlja na prvo mesto, smatrajući da jedino tako može biti najbolja verzija majke za svoju decu.
Objašnjavajući svoj stav i razloge zašto nikada nije želela da zapostavi sebe, Martina je istakla da njeno raspoloženje direktno utiče na njenu porodicu.
„Moji prioriteti se nisu promenili. Ja sam samoj sebi uvek prioritet. Nenaspavana ja, nervozna ili umorna, odmah se odrazi na moju decu. Mnogi ljudi su uplašeni jer su sve poruke o roditeljstvu užasne. Sve je prirodno i ne treba ti nikakav priručnik za to”.
"Moj muž je imao 24 godine kada je dobio decu sa mnom"
Njen suprug je, kako navodi, veoma rano postao otac, a pevačica ponosno ističe da su deca stalno uz nju, čak i tokom njenih poslovnih obaveza.
„Volela bih ovom prilikom da dam neku suvislu poruku... Moj muž je sa oko 24 godine dobio decu sa mnom, a izjavio je da bi imao i sa 18 godina da je znao da je tako lako. Moja deca su stalno uz mene, ja sam njihova mama i bitno je da su sa mnom. Moja Mila je snimala sa mnom spot, bila je očarana. Malo sam glumila sirenu, puzala po podu” ispričala je pevačica.
"Žena ne treba da bude rob dece"
Martina je naglasila da ne veruje u uvreženi pojam „mama je mama”, već čvrsto stoji pri stavu da oba roditelja moraju ravnopravno učestvovati u podizanju dece.
Iako promoviše moderan odnos prema sopstvenom vremenu, kada je reč o disciplini, Vrbos priznaje da se oslanja na stroži, tradicionalni model vaspitanja sa jasno postavljenim granicama.
„Naučila sam ih da igraju moju igru. Oni mene odgajaju i oni mene uče da budem najbolja majka na svetu. Neću da izgubim sebe, ja samo imam svoja dva pačeta i to je to. Imajte što više dece ako možete... Žena ne treba da bude rob dece, muža ili bilo čega. Pojam "mama je mama" je glupost, to je podeljen posao. On je napravio decu, ja sam ih rodila, mi smo zajedno roditelji. I važno je biti tata isto koliko i mama. Ne mislim da treba tući decu, ali treba neke granice da se postave. Ja sam onaj zastareli sistem, kao mene kada tata ućuti nasred ulice kad sam bila mala, njegova reč je amin... Posle 18. godine neka žive svoj život, a dok su kod mene moraće da poštuju moja pravila ” objasnila je ona tada za Kurir.