Ivan Ljuba, pobednik Velikog brata izašao je poslednji sa titulom i nestao iz javnosti.
Život posvetio muzici i ekstremnim sportovima – leti paraglajderom iznad 2.000 metara u Grčkoj i Turskoj.
Prošlo je 19 godina od prvog izdanja rijalitija "Veliki brat" u Srbiji, a pobednik prve sezone, Ivan Ljuba, ostao je upamćen kao učesnik koji je u kuću ušao prvi, a iz nje izašao poslednji sa titulom pobednika.
Za razliku od mnogih kasnijih rijaliti zvezda, Ivan se isticao svojom smirenošću i ležernošću, te tokom boravka u kući nije napravio nijedan skandal, niti je koristio psovke.
Nakon što je osvojio glavnu nagradu od 100.000 evra, Ivan je dao nekoliko pobedničkih intervjua i odlučio da se potpuno povuče iz javnosti.
Svoj život je posvetio svojoj najvećoj ljubavi – muzici, i danas je uspešan profesor klavira.
Koliko je bio posvećen ovom pozivu govori i činjenica da je neposredno nakon izlaska iz rijalitija održao koncert sa Beogradskom filharmonijom.
Pored muzike, Ivan je veliki je ljubitelj ekstremnih sportova. Godinama se profesionalno bavi paraglajdingom, a uspešno je leteo na visinama preko 2.000 metara u Grčkoj i Turskoj.
Njegova cimerka otišla u Čikago
Nakon kratkog boravka u Čikagu, preselila se u Los Anđeles gde vodi uspešnu kompaniju za konsalting i radi kao nutricionista.
Mediji su prenosili da je imala ponude za učešće u tamošnjim rijaliti programima, a često je viđana i u društvu slavnog NBA košarkaša Dvajta Hauarda.
Još jedna upečatljiva učesnica, temperamentna Maja Đorđević iz Niša, takođe je svoj dom pronašla u Americi. Ona danas živi u Las Vegasu, ali je poznata po svom avanturističkom duhu, pa tako redovno putuje i deli trenutke sa destinacija od Aljaske do Havaja.