Njen verenik Mane Ćuruvija Kasper doputovao je iz Amerike da bi je svakodnevno posećivao i pomagao joj tokom boravka u bolnici.
Mina je ranije govorila o teškim zdravstvenim problemima i verovanju da su vradžbine uticale negativno na njen život i zdravlje.
Pevačica Mina Kostić, koja se već nekoliko nedelja nalazi na lečenju u psihijatrijskoj ustanovi "Dr Laza Lazarević", trebalo je danas u prepodnevnim časovima da bude otpuštena na kućno lečenje, ali je njen izlazak iznenada odložen.
Naime, kako piše Alo, zbog neočekivanog pada informacionog sistema u bolnici nemoguće je završiti administrativne procedure, te je i dalje neizvesno kada će pevačica napustiti kliniku.
Mina Kostić je u ovu ustanovu primljena 31. maja, i to u pratnji policije, nakon što je pokazala agresivno ponašanje. Vest o njenoj hospitalizaciji duboko je zabrinula javnost, a brojni fanovi i kolege sa estrade uputili su joj javnu podršku sa željama za brz oporavak.
Njen izabranik, Mane Ćuruvija Kasper, nakon saznanja o njenom stanju hitno je sutradan doputovao iz Amerike u Beograd. On svoju verenicu svakodnevno posećuje, a viđen je zabrinutog lica kako joj u bolnicu užurbano donosi pune kese.
Pre skoro mesec dana dovedena u Lazu
Inače, Mina je dovedena u ustanovu 31. maja uz pratnju policije zbog pokazanih znakova agresije, a zadržana je zbog teške anksioznosti.
Njen verenik se oglasio na društvenim mrežama, naglasivši da je pevačica prebačena na drugo odeljenje i da je sada u stabilnom stanju, koje je posledica teških životnih pritisaka i problema.
Hospitalizacija pevačice duboko je potresla i njene bliske ljude, među kojima je prijatelj Goran Vukošić. On je opisao trenutak kada je saznao loše vesti i iskoristio priliku da razjasni medijske nesporazume oko navodnog odbijanja da pevačici bude kum na venčanju.
"Mina Kostić prolazi kroz taj pakao"
Oglasio se i Neša iz grupe "Twins" povodom stanja njegove prijateljice Mine Kostić i priznao da je zabrinut.
- Više plačem kada neku drugu osobu dodirnem ili kad gledam neki film, to me jako dodirne ili što Mina Kostić prolazi kroz sav taj pakao. Ja sam inače s njom jako dobar. Imamo i dva dueta i bude mi je žao. Ja sam emotivan. Kao da ima dve ličnosti u meni. Puno sam povređivan kroz život jer sam bio naivan, pa sam možda malo postao bezosećajan jer sam puno povređen, ali moja duša iznutra je apsolutna harmonija - rekao je on i dodao:
- Nisam se čuo sa Minom, njoj je telefon isključen. Uradio sam pesmu sa AI i posvetio njoj, ima preko 400 komentara gde su se ljudi uključili i poslali poruku podrške: "Mina, mi smo uz tebe.