Borko iskreno priča o važnosti porodice i rodnog doma: "Ovo je moj dom. Najviše volim vreme da provodim ovde i trudim se da ovde budem što više sa porodicom".
Otkriva planove o povratku u svoje rodno selo Ćovdin, gde želi da uživa u penzionerskim danima.
U mestu okruženom prirodom i jednostavnošću života odrastao je dečak koji je vrlo rano pronašao svoj glas kroz tonove harmonike. Danas je on jedan od najtraženijih i najuspešnijih muzičara na našim prostorima, a ekipa emisije "Metar moga sela" posetila je Borka Radivojevića tamo gde počinje njegova priča.
U novoj epizodi emisije "Metar moga sela", koja se emituje u nedelju u 14.15 sati na Blic televiziji, Borko Radivojević nas je ugostio u svojoj kući u Petrovcu na Mlavi i otvoreno pričao o svom domu, porodici i planovima za budućnost koji su mnoge iznenadili.
Iako je zbog posla stalno na putu, Borko ističe da svaki slobodan trenutak koristi da dođe u svoj rodni kraj, koji mu puni baterije za sve estradne izazove.
- Trudim se da u poslednje vreme imam što više vremena i da ga provodim u krugu porodice. Ovo je moj dom. Najviše volim vreme da provodim ovde i trudim se da ovde budem što više, naravno sa porodicom, sa decom i nekako se nadam da će u budućnosti vremena za to biti sve više i više - kaže Borko.
Ipak, uprkos lagodnom životu i uspehu koji je stvorio, sve ga vuče ka jednom malom mestu nadomak Petrovca na Mlavi. Sa svojom suprugom već ima jasan plan za dane kada reši da uspori tempo i povuče se sa scene.
- Tako je. Ja sam rođen u selu Ćovdin koje se nalazi 15 kilometara odavde i nekako plan moj i moje supruge je da u nekom trenutku kad sve ove jurnjave budu stale, kad budemo onako krenuli da živimo neki potpuno miran penzionerski život i da uživamo u plodovima onog što smo stvorili, mislim i na decu i na unuke i na sve. Nekako nam je cilj da se tamo vratimo i da tamo provedemo neko lepo i kvalitetno vreme, jer ipak ja sam se tu rodio i nekako to mesto volim najviše - ističe Borko.
Rani odlazak od kuće odveo ga je u velike gradove, ali Borko na svoju karijeru i životni put gleda kao na jedan zatvoren krug koji je počeo i koji će se završiti na istom mestu.
- Pa Borko je bio neko koga je uvek zanimala muzika i ovo što radi sad, harmonika, i nekako sam uvek i težio i jako mlad sam nekako uslovno rečeno napustio selo i otišao na školovanje prvo u Kragujevac pa zatim Požarevac. Onda se preselio u Petrovac, osnovao porodicu, pa onda Beograd pa su tu poslovi. Nekako ja vidim to kao jedan krug koji se pravi i taj krug se opet završava tu gde je i počeo - priča Borko.
"Ja sam neko ko u životu ne voli da menja toliko stvari"
Iako je Petrovac na Mlavi mala sredina, muzičar ističe da je ostao veran starom društvu i navikama koje ga čine srećnim, a u svom rodnom kraju uživa ogromno poštovanje i ljubav sugrađana.
- Trudio sam se da ne radim ništa čime bih zaslužio... Ne znam, ja sam nekako vezan za ovaj kraj i volim ovaj grad i mislim grad to je varošica mala, ali nekako se svi mi tu međusobno poznajemo. Ja sam neko ko u životu ne voli da menja toliko stvari. Sa istim ljudima se družim već godinama unazad i jednostavno to volim. Da odem da popijem kafu u gradu, da gledam u Mlavu i i da uživam - priča Borko.
Tokom razgovora harmonikaš je poslao i snažnu poruku o povratku korenima i istinskim vrednostima, kritikujući moderan trend u društvu gde svi beže sa sela u potrazi za drugačijim funkcijama.
- Sve se to nekako obiđe, taj krug i na kraju čovek treba da se vrati u onaj pravi istinski mir da nekako izbalansira to sve i da uživa u životu - istakao je Borko i dodao:
- Kamo sreće da se ljudi vraćaju, jer postoji još jedna stvar koja je jako važna, mi smo svedoci vremena gde sve manje ljudi svi hoće nešto iz sela da izađu, niko ne razmišlja šta ćemo da jedemo za 10 godina. Svi hoće da budu menadžeri, supervizori, ne znam ni ja šta već, niko neće da ide na njivu, a bez menadžera možemo, bez hrane ne možemo. Bez njive ne možemo. Svet ide u nekom pravcu po meni pogrešnom gde treba svi da se okrećemo tim pravim vrednostima jer to nas hrani.
Emisiju "Metar moga sela" gledajte danas, u nedelju u 14.15 sati samo na Blic televiziji.