Pre pevačke karijere bavila se plesom i nastupala je u muzičkim spotovima.
Priznala je da već tri godine nema dečka.
Sandra Afrika je na muzičkoj sceni prisutna skoro celu deceniju, a njen fizički izgled je od samih početaka do danas ostao gotovo nepromenjen.
Publici se kao pevačica prvi put zvanično predstavila 2007. godine objavljivanjem spota za numeru "Afrika".
Zanimljivo je da se Sandra pre muzičke karijere bavila plesom, te je nastupala kao plesačica u spotovima izvođača narodne muzike pre nego što je napravila zaokret ka pevanju.
Ima udvarače, ali ne i dečka
Inače, iako ima mnogo udvarača, pevačica ne krije da dečka trenutno nema.
- Nemam dečka. Ima već dve, tri godine. Nije mi se desilo ništa iskreno. Mislim da bih sve uradila zbog ljubavi - otkrila je pevačica u emisiji Amidži šou, a onda se osvrnula na bakšiš:
- Čast izuzecima, ali ima štekara... Bila je situacija gde moraju da pitaju mamu i tatu koliko para mogu da potroše.
Najveći bakšiš pamtim, u Crnoj Gori pre 15 godina i tada je to bilo dosta novca, posebno meni na tom početku. Nije bilo ništa privatno, ja sam pevala i radila i to je to.