Dragana je odmah prihvatila poziv organizatora festivala, bez ikakvih uslova.
Ona ističe veliku emotivnu povezanost sa periodom provedenim u 'Južnom vetru' i sa publikom.
Dragana Mirković progovorila je o pokojnom prijatelju Sinanu Sakiću, te o prestojećem festivalu posvećenom "Južnom vetru". Dragana se naročito obradovala tome što će Sinanov sin pevati njegove pesme.
Za Draganu ovo je bio poziv koji se ne odbija.
- Dobila sam poziv od organizatora. Bez obzira što sam bila samo 5 godina u 'Južnom vetru', jako sam vezana za taj period i za publiku. Mene ljudi vezuju za taj period, nisam postavljala nikakve uslove, odmah sam rekla 'da'. Ovo je jedinstvena prilika da se odužimo publici, zato sam rekla 'da'", otkrila je Dragana.
O Sinanu Sakiću
Posebno emotivan trenutak tokom razgovora usledio je kada se pevačica prisetila svog velikog prijatelja, legendarnog Sinana Sakića, i otkrila ko će izvoditi njegove hitove na koncertu.
- Stvarno se radujem. Pre mnogo godina smo imali ovako neki koncert, ta čuvena petorka... Bez obzira na sve, ja i ovo doživljavam kao tu vrstu koncerta, bez obzira što Sinana nema među nama, nažalost. Bio mi je veliki prijatelj i mnogo smo se poštovali. Kada su mi rekli da će jedan od njegovih sinova pevati Sinanove pesme, to mi je dalo posebnu emociju i težinu. Ako neko treba da peva, to je on", izjavila je Dragana i dodala: "Nemam nikakav razlog da dolazim osim čiste ljubavi".
Inače, koleginica Dragane Mirković progovorila je o njenom razvodu od Tonija.
(Kurir)