Borko iskreno govori o izazovima braka, navodeći koliko tolerancije i razumevanja je potrebno.
Opisao je specifičnosti mentaliteta svog kraja, gde se mnogo ulaže u veselja, i naglasio važnost poštovanja tradicije u muzičkom poslu.
Poznato je da estradni život sa sobom nosi ogroman pritisak, a održavanje porodice i braka u svetu muzike i stalnih putovanja za mnoge je postala nemoguća misija. Jedan od najtraženijih muzičara na našim prostorima, Borko Radivojević, u emisiji "Metar moga sela", koji se emituje u nedelju u 14.15 sati na Blic TV, otvoreno govorio o funkcionisanju svog braka.
Borko Radivojević se osvrnuo na činjenicu da danas svedočimo razvodima i u emisiji "Metar moga sela" koja se emituje samo na Blic televiziji progovorio o tome koliko je odricanja i tolerancije potrebno da bi se sačuvala porodica.
- Uopšte je neko čudno vreme došlo. Ja znam da, relativno do skoro, dešavalo se ljudi zakažu svadbu i onda otkažu, smrtni slučaj ili tako nešto. U poslednje vreme kad se otkaže svadba, razišli se mladenci. Mislim da se ta tolerancija mnogo smanjila i da sad potpuno svi imaju ista prava i da neće niko nikoga da da trpi, ni da trpi ni da da podnosi neke stvari koje mu se ne sviđaju i svedoci smo da mnogo brakova puca, što nije dobro - priča iskreno Borko, a na pitanje da li je bilo teško da održi svoj brak otvoreno kaže:
- Kako da ne. To su tone i tone razumevanja potrebne jer postoje stvari koje jednostavno ne mogu da se objasne. Takav je posao da ti preko puta moraš da imaš ženu koja stvarno može da razume neke stvari kad dođeš prosto i ako kreneš da pričaš šta se desilo to bukvalno zvuči k'o film, kao hajde bre...
Borko priznaje da je najveći problem vreme koje nisu provodili zajedno:
- Prosto negde svako mašta da nekako budemo non-stop zajedno da se ne razdvajamo. Ja sam znao da zbog posla ne budem prisutan ne znam ni ja koliko, čak i u ovo vreme je malo to i ublaženo. Ako za nešto mogu da kažem, ja inače ne podnosim tehnologiju, ne podnosim mobilne telefone, internet, protivnik sam toga, ali je čak za to dobro, zamisli vreme pre 30, 40 godina kad nije bilo ni telefona i sad ti odeš da radiš, ne dolaziš mesec dana kući ne znaš šta se kući dešava. Kući je mogao neko da premine i da ga sahrane i sve, nemaš pojma šta se desilo. Naš posao je takav, nije posao gde ideš od sedam do tri si obavezan radiš i u tri si završio, u pola 4 si kod kuće gledaš TV, piješ kafu i to je to. Ali dobro, opet ovaj naš posao donosi nešto drugo. Donosi ovo - kaže Borko pokazujući na svoju kuću.
Kao neko ko je odrastao u Petrovcu na Mlavi, Borko odlično poznaje mentalitet ljudi sa čuvenih vlaških i požarevačkih veselja, gde se za dobru muziku ne žali apsolutno ništa i gde nema mesta kalkulacijama i digitronu.
- Specifičan je kraj i čuvene su te hajde malo širi okrug je Požarevac, te požarevačke svadbe, ovde već kreće i vlaški kraj pa onda te vlaške svadbe. Ljudi daju mnogo na značaju veseljima. To je jako bitno i trude se da sve to organizuju, da bude glamurozno, da bude lepo, da se lepo provedu - kaže Borko i dodaje:
- Za mene je recimo dragoceno to što sam se ja uvek trudio da svako vesedlje odradim na način kako bih hteo da to bude kod mene, jer to je poseban osećaj ako udajete ćerku ili ženite sina ili dobijete unuka. To su neke posebne emocije i tu nema digitrona i kalkulatora.
Borko izuzetno poštuje publiku i tradiciju veselja, uputio je oštru kritiku onim izvođačima koji sa potcenjivanjem gledaju na svadbe i odbijaju da pevaju namenske pesme.
- Mislim da ti izvođači koji to nekako, umanjuju vrednost i za njih je to bezveze, imali smo prilike da vidimo po 20 ljudi na koncertu takvih izvođača koji su velike dive i zvezde. Ja to nikad nisam podržavao, takav način razmišljanja i nikad i neću. Čak ne podržavam ni, ima u poslednje vreme, dešava se to da nećemo namenske pesme, nećemo ovo, mislim onaj ko pravi svadbu i dozvoli da na svadbi ne bude "Danas majko ženiš sina", džabe je i pravio svadbu, po meni. To je moj moj stav, sve na kraju proglašava narod. Mi od tog naroda živimo i tom narodu, naravno, u granicama treba da na neki način udovoljimo. Ja se trudim ceo život da radim tako. Kad ne budem mogao više da radim tako, ja ću da se povučem i neću više raditi - otvoreno kaže Borko Radivojević.
Emisiju "Metar moga sela" gledajte danas, u nedelju u 14.15 sati samo na Blic televiziji.