Na snimku su prikazani završni radovi i spremnost deonice za otvaranje.
Vučić je pozvao građane da prisustvuju skupu 27. juna ispred Narodne skupštine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom Instagramu snimak sa Moravskog koridora, koji će biti otvoren sutra, uz poruku: "Zajedno gradimo budućnost! Ponosan na Srbiju i njene građane".
Vučić je u video prikazao završne radove, koliko je kilometara auto-puta napravljeno, kao i raskrsnice, mostove, odmorišta...
Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, biće svečano puštena u saobraćaj sutra, u petak, 26. juna 2026. godine, u 17 časova.
Reč je o deonici auto-puta od petlje Adrani do petlje Preljina u dužini od 28,71 kilometar.
Moravski koridor ukupno će biti dug 112,37 km i povezaće Pojate i Preljinu, odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug.
U aprilu 2023. godine puštena je u saobraćaj deonica od Pojata do Makrešana, a u decembru 2023. godine od Makrešana do Kruševca (Koševi).
Zatim je u decembru 2024. godine puštena deonica od Kruševca (Koševi) do Vrnjačke Banje, a u decembru 2025. godine za saobraćaj je otvorena i deonica Vrnjačka Banja - Vrba dužine 14 km.
Sa otvaranjem deonice od Kraljeva do Čačka dužine 28,7 km biće otvoreno ukupno 100,34 km Moravskog koridora.
Svečanosti otvaranja Moravskog koridora će prisustvovati predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, čime se obeležava završetak još jednog ključnog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pozvao sve građane da 27. juna dođu na skup na platou ispred Narodne skupštine i najavio da će skup početi u 18 časova.
Skup "Srbija jedna porodica" biće održan na platou ispred Doma Narodne skupštine, a na njemu će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.