Rama je osudio "upotrebu nacionalnih i simbola OVK tokom protesta", nazivajući to "skrnavljenjem"
U Albaniji traju protesti protiv Kušnerovih investicija pod sloganom "Albanija nije na prodaju"
Albanski premijer Edi Rama kritikovao je "učešće građana sa Kosova i iz Severne Makedonije na protestima" koji se u ovoj zemlji održavaju već 22 dana.
Prema Raminim rečima, albanska dijaspora nisu Albanci sa Kosova niti oni iz Severne Makedonije. Govoreći o učesnicima koji su putovali u Tiranu na protest, Rama je koristio oštar ton, rekavši da kada se "politički karavani iz Prištine i Tetova“ pojave u Tirani kao dijaspora, oni štete imidžu Albanaca sa Kosova i iz Severne Makedonije.
Postavio je pitanje da li su oni koji žele Albance u sukobu i haosu srećni kada vide, prema njegovim rečima, "dijasporu“ sa Kosova i iz Severne Makedonije koja ide ka Tirani da svrgne albansku vladu.
"Izostavite Aljbina Kurtija iz ovog haosa"
Rama je dodao da sponzori ovih akcija "troše novac samo da bi oštetili nacionalni i međunarodni imidž Kosova i Albanaca u Severnoj Makedoniji".
Rama se u reakciji dotakao upotrebe nacionalnih i simbola OVK tokom protesta.
Albanski premijer je rekao da neće zaboraviti ovo, prema njegovim rečima, "skrnavljenje zastave OVK“, smatrajući njenu upotrebu kao "simbola u pokušaju svrgavanja vlade u Tirani" neprihvatljivom.
Rama je takođe spomenuo članove i pristalice Pokreta Samoopredeljenje, opisujući neke od njih kao umešane u ono što je nazvao "paklenim haosom“.
Međutim, napravio je razliku između njih i v.d. kosovskog premijera, Aljbina Kurtija.
- Ne mogu, niti pod kojim okolnostima, smatrati Aljbina Kurtija odgovornim za bilo kog od članova Samoopredeljenja koji su bili umešani u ovaj pakleni haos - naveo je Rama.
Na kraju, Rama je zatražio da se ime kosovskog premijera ne povezuje sa događajem, naglašavajući: "Izostavite Aljbina Kurtija iz ovog odvratnog haosa.“
U Albaniji, protiv Kušnerovih investicija, traju protesti "Albanija nije na prodaju“.
(Kossev)