Petar Petković je objavio snimak hapšenja Srba na Gazimestanu i kritikovao
Naglasio je brutalnost nasilja nad Srbima na Vidovdan i pozvao međunarodne misije da reaguju
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković objavio je na svom nalogu na mreži X snimak današnjeg hapšenja Srba na Gazimestanu i upitao šta još treba da se dogodi da bi predstavnici međunarodnih misija i Kvinte reagovali.
- Šta još treba da se dogodi, gospodo iz Brisela, predstavnici međunarodnih misija i Kvinte, da biste reagovali na Kurtijevo brutalno nasilje nad Srbima danas, na Vidovdan, na Gazimestanu? Sram vas bilo! - napisao je Petković na X mreži.
Podsetimo, pripadnici tzv. kosovske policije danas su na Gazimestanu priveli su više osoba, po završetku parastosa junacima Kosova.
Tzv. kosovska policija saopštila je da je na saslušanje privedeno 37 ljudi.
Pripadnici tzv. kosovske policije su nakon parastosa zatvorili metalna vrata na ulazu u spomen kompleks, odakle su iz mase izdvojili više osoba koje su u policijskom vozilu odveli sa Gazimestana.
Parastos Kosovskim junacima održan je na Vidovdan, dan kad se odigrao Boj na Kosovu.