Dačić je pohvalio hrabrost i posvećenost pripadnika Žandarmerije u očuvanju stabilnosti i sigurnosti građana.
Uputio je srdačne čestitke svim pripadnicima Žandarmerije povodom njihove slave i Dana Žandarmerije.
Ministar unutrašnjih poslova, Ivica Dačić, oglasio se na svom Instagram profilu povodom Vidovdana gde je naveo da je "izuzetno značajno što je obeležavanje ovog velikog praznika za pripadnike Žandarmerije započelo svetom liturgijom u kripti Hrama Svetog Save, uz presecanje slavskog kolača".
"Vidovdan prevazilazi obično sećanje na istoriju. To je trajni putokaz i zavet koji moramo da ispunimo. Izuzetno je značajno što je obeležavanje ovog velikog praznika za pripadnike Žandarmerije započelo svetom liturgijom u kripti Hrama Svetog Save, uz presecanje slavskog kolača. Oni koji stoje u odbrani Srbije znaju šta znači nositi breme tog vidovdanskog ideala – očuvati stabilnost, paziti na građane i ostati nepomičan bedem pred svim izazovima. Zbog toga ovaj dan nije puki običaj, već sama srž i identitet Žandarmerije. Želim da znate da država čvrsto podržava svakog od vas. Ponosni smo na vašu hrabrost i spremnost da u svakom trenutku odgovorite na najteže zadatke. Naša dužnost je da vam obezbedimo najbolje uslove kako biste nesmetano štitili mir", piše u objavi.
Kako dodaje, svim pripadnicima Žandarmerije upućuje najsrdačnije čestitke povodom slave i Dana Žandarmerije.