Prvu deonicu puta uspešno je prešao do Topole, a nastavlja put ka Mladenovcu
U ovom podvigu ga prati šestočlani tim, uključujući i jednu ženu
"Pešačim za svoju porodicu, za svoje selo, svoj grad, svoju zemlju, a baš zbog svih njih pešačim da dam podršku svom predsedniku Aleksandru Vučiću," kaže za "Blic" Nikola Dašić odgovarajući na pitanje zašto se odlučio na ovako radikalan i fizički zahtevan korak i zašto zapravo pešači od sela Dobrača do Beograda.
Nakon uspešno savladane prve deonice od Dobrače do Topole, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, u pratnji šestočlanog tima u kojem je i jedna dama, nastavio je svoj nesvakidašnji pešački podvig.
Drugog dana ovog marša podrške, grupa ide ka Mladenovcu, pokazujući spremnost da ličnim primerom i ozbiljnim fizičkim naporom zajedno stanu iza svojih uverenja.
Dašić ističe da ga posebno raduje reagovanje ljudi na terenu. Dodatnu snagu gradonačelniku Kragujevca i njegovim saputnicima daje snažna podrška koju su dobili od meštana šumadijskih sela kroz koja prolaze, ali i brojne pozitivne reakcije i poruke ohrabrenja koje stižu putem društvenih mreža.