Građani Smedereva i Velike Plane koji pešače na sutrašnji skup stigli u Kaluđericu

Građani Smedereva i Velike Plane, koji pešače na sutrašnji skup SNS ispred Skupštine, stigli u Kaluđericu

Pristalice SNS pesače iz Novog Sada do Beograda na skup 27. juna
Pristalice SNS pesače iz Novog Sada do Beograda na skup 27. juna

U Kaluđerici su prenoćili, gde su ih dočekale devojke u narodnoj nošnji i gde će im se pridružiti građani Grocke i Kaluđerice

Na skupu 27. juna biće predstavljeni planovi za budućnost Srbije, građani će izneti svoje prioritete i primedbe

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Građana koji pešače iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu "Srbija jedna porodica", koji će biti održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine stigli su večeras u Kaluđericu i tu će prenoćiti.

Njima će se ujutru priključiti građani Grocke i Kaluđerice i zajedno će nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup koji se održava 27. juna.

Građani koji pešače su nosili srpske zastave, transparente "Srbija pobeđuje" i skandirali "Aco, Srbine", a na Smederevskom putu kod Kaluđerice dočekale su ih devojke u narodnoj nošnji sa pogačom.

Marija Stanković iz Grocke rekla je za Tanjug da su ona i njene kolege sačekali goste koji pešače uz pogaču i so kako dolikuje srpskoj tradiciji.

"Sutra svi zajedno idemo do Narodne skupštine gde ćemo predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću pružiti veliku podršku. Imamo veliku i jasnu poruku da Srbija nastavlja dalje i Srbija pobeđuje", rekla je ona.

Građani iz Smedereva i Velike Plane krenuli peške ka Beogradu

Goran Pavlović iz Gradskog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Smederevo, rekao je za Tanjug da su građani iz Smedereva i Velike Plane juče u organizaciji GO SNS-a ta dva grada krenuli peške ka Beogradu kako bi pružili podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.

"Sutra očekujemo jedan veliki skup podrške našem predsedniku i daljem napretku privrede, ali i unutrašnjoj i spoljnoj politici koju mi podržavamo na ovaj način i gde pokazujemo da nam nije ništa teško kada je u pitanju sudbina Srbije", rekao je on.

Pavlović je naglasio i da tokom pešačenja nisu imali nikakvih problema i da je sve bilo u najboljem redu.

"Organizacija je bila perfektna. Toplo je vreme, ali tu je hladna voda i dobar razgovor sa našim prijateljima u grupi, tako da je sve bilo u savršenom redu. Nadam se da će i sutra biti tako", rekao je on.

Na skupu "Srbija jedna porodica", kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.

Građani će imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.

Na sutrašnjem skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.

Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević.

(Tanjug)

Pristalice SNS pesače iz Novog Sada do Beograda na skup 27. juna
Pristalice SNS pesače iz Novog Sada do Beograda na skup 27. juna (Foto: Ringier)
Izdvajamo za vas

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

Više sa weba
  • Info najnovije

  • Sportal