Čedomir Antić piše za "Blic": Zašto (ne) volim radikale?
Devedesetih godina prošlog veka malo je bilo onih iskreno privrženih demokratiji i reformama koji su mogli da sa ozbiljnošću uzmu u obzir Vojislava Šešelja i radikale. Sećam se kako je nakon Studentskog protesta iz 1996./1997. godine jedan čovek, politički aktivista kome sam zaboravio ime, bio prisutan na svim opozicionim okupljanjima, pa bi prilično autoritativno od organizatora zatražio da se obrati u ime Narodne radikalne stranke. „Ipak smo mi pravi i legitimni...“- rekao bi kroz ironičan i pomalo tužni osmeh. Izgledalo je kao da mu je neko oteo dedinu kuću, pa sada kao od suda i komšiluka priznati vlasnik dolazi da kaže nešto o tome, što se, je li, ne daj Bože može desiti svakome...
Učitavanje komentara...