Nesreću je izazvao automobil sa jagodinskim registarskim tablicama koji je oborio dečaka
Sva vozila, uključujući tramvaj, zaustavljena su radi pružanja pomoći, a incident je prijavljen dispečerskom centru
Javno komunalno preduzeće "GSP Beograd" saopštilo je danas da tramvaj nije udario dečaka u nesreći koja se dogodila sinoć u 21.25 časova, već da je nesreću izazvao automobil.
Tramvajsko vozilo, koje se u tom trenutku kretalo u pravcu Vukovog spomenika Bulevarom kralja Aleksandra (u neposrednoj blizini hotela "Madera"), nije učestvovalo u ovoj saobraćajnoj nezgodi, navode iz JKP "GSP Beograd".
Prema zvaničnim informacijama sa terena, nezgodu je izazvalo putničko vozilo jagodinskih registarskih oznaka, koje je tom prilikom oborilo dečaka.
"Naše vozilo, kao i sva druga vozila su zaustavljena od strane policije, kao bi se pružila pomoć dečaku, a vozač tramvaja je odmah Dispečerskom centru JKP „GSP Beograd“ prijavio zastoj koji je na ovoj deonici trajao u periodu od 21.25 do 21.37 časova. Apelujemo na medije da u cilju objektivnog informisanja javnosti prenose proverene i tačne informacije", navode iz JKP "GSP Beograd".