Na putničkim terminalima na granicama Srbije nema zadržavanja vozila
Teretna vozila najduže čekaju na prelazu Batrovci, gde je zadržavanje četiri sata na izlazu iz Srbije
Na putničkim terminalima graničnih prelaza u Srbiji nema zadržavanja vozila, dok teretna vozila na pojedinim prelazima na izlazu iz zemlje čekaju od jednog do četiri sata, prema podacima Uprave granične policije dobijenim jutros u 5.15 časova.
Najduže zadržavanje za teretna motorna vozila je na graničnom prelazu Batrovci, gde se na izlazu iz Srbije čeka četiri sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Na graničnim prelazima Šid i Bezdan teretna vozila čekaju po dva sata, dok je na prelazu Sremska Rača zadržavanje oko sat vremena, takođe na izlazu iz Srbije.
Na ostalim graničnim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila.
Ni na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji nema zadržavanja vozila, navodi se u saopštenju AMSS.
Od 1. jula promena na naplatnim rampama
JP "Putevi Srbije" podseća da će od 1. jula početi primena kaznene politike za vlasnike i korisnike vozila četvrte kategorije koji putarinu ne plaćaju elektronski, upotrebom TAG uređaja. Preduzeće je pozvalo prevoznike koji još nisu uveli TAG uređaje da to učine kako bi izbegli dodatne troškove i obezbedili brži i bezbedniji prolazak kroz naplatne stanice.
(Tanjug)