Na Letnjoj pozornici pevani su Bajramovićevi hitovi i drugi poznati narodni hitovi
Specijalni gost festivala bio je kubanski muzičar Raul Sandoval
Igralo se i pevalo večeras u čast Šabana Bajramovića na 9. Festivalu "Me sem Šaban" ("Ja sam Šaban"). Festival su pokrenuli poznati niški muzičar Nebojša Saitović - Neša Saita sa bendom "Crne mambe" koji neguje tradiciju muzike Kralja romske muzike.
Na Letnjoj pozornici u niškoj Tvrđavi igralo se i pevalo uz hitove jednog od najvećih romskih pevača i kompozitora, a na repertoaru su bili i drugi poznati hitovi narodne muzike. Specijalan gost večeri bio je kubanski muzičar Raul Sandoval.
Bajramović je preminuo 8. juna 2008.godine od posledica srčanog udara a u čast muzičke legende, "Crne mambe" pokrenule su ovaj muzički festival kako bi se sačuvalo sećanje na legendarnog pevača, koga je britanski Tajms uvrstio na listu 10 najboljih bluz pevača svih vremena.