Kritičari podeljeni oko finalne sezone "The Bear": Da li je serija izgubila sjaj (video)

DA LI JE PETA SEZONA "THE BEAR" NAJBOLJA DO SADA Kritičari podeljeni: Od 10/10 do toga da je potpuno izgubila sjaj (VIDEO)

Serija "The Bear"
Serija "The Bear"

Neki hvale emocionalni razvoj likova, drugi ističu izlizane motive

Visoke ocene su dale redakcije poput Timesa i ScreenRanta

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Peta i poslednja sezona hvaljene serije "The Bear" stigla je pred gledaoce. Svih osam epizoda nove sezone dostupno je za striming na platformi Hulu, odnosno na Disney+ za međunarodnu publiku.

U glavnim ulogama vraćaju se Jeremy Allen White, Ayo Edebiri, Ebon Moss-Bachrach i Abby Elliott.

Radnja serija nastavlja se jutro nakon što Sydney (Edebiri), Richie (Moss-Bachrach) i Sugar (Elliott) saznaju da je Carmy (White) napustio ugostiteljski posao i prepustio restoran njima. Bez novca, suočeni s pretnjom prodaje i nadolazećom olujom, tim se mora okupiti kako bi odradio poslednji posao. Na kraju shvataju da ono što restoran čini savršenim možda nije hrana, već ljudi koji u njemu rade, piše Index.hr.

Prve kritike finalne sezone

Američki portal The Wrap pita se da li će ova, bolja od očekivane, poslednja sezona biti dovoljna da promeni narativ o padu kvaliteta serije?

"Verovatno ne. Nije toliko dobra da izbriše sećanje na najniže tačke serije, a budući da su ti trenuci bili posledica toga što je serija postala sama sebi svrha, problemi se ne mogu ignorisati samo zato što su sada ublaženi", oštri su u kritici.

The Hollywood Reporter kaže: "Drama? Komedija? Što god da jeste, prvih šest epizoda ima širok opseg, a sedma je ekspanzivna."

IndieWire je seriji dao ocenu četiri plus i napisao da se "'The Bear' pet godina trudio da ostane prisutan u našim životima, a to se u poslednjoj sezoni isplatilo. Možda se naša ljubav prema Syd, Carmyju i ekipi promenila, ali i dalje je tu", pohvalno su napisali.

Časopis Time u svojoj kritici piše da sedam epizoda dostupnih za recenziju (sve osim finala) nastavljaju priču samo nekoliko sati nakon Carmyjevog šokantnog poteza i sve se odvijaju istog dana.

"Čini se da su se Storer i koscenaristkinja Joanna Calo, umesto prikazivanja restorana kao trijumfa ili tragedije, usredsredili na zaokruživanje emocionalnog razvoja svakog lika. Prema tom i drugim merilima, sezona je neujednačena - bolja od svojih neposrednih prethodnika, ali ne na nivou druge polovine prve i druge sezone."

OD 10/10 do prepuna je fraza i klišea

Slant je seriji dao ocenu 2,5 od 4: "U svojoj poslednjoj sezoni serija se muči da napravi nešto sveže, ali i dalje joj je teško odoleti".

S druge strane, Radio Times dao je ocenu 5 od 5: "Storer i ekipa su uspeli, a nama koji smo proživeli svaku scenu, to znači sve", pohvalili su seriju u svojoj oceni, kao i ScreenRant, koji je ocenio 10 od 10.

"'The Bear' završava na visokoj nozi, oživljavajući priču i svoje likove na način kojem bi se retko koja serija mogla nadati."

The Daily Beast zaključuje: "Duh vremena je možda svoju pažnju usmerio na drugu stranu, ali ovaj jedinstveni dragulj završava na vrhuncu."

List Variety navodi da se "serija i dalje oslanja na svoje omiljene trikove: fraze poput Mikijeve stare izreke 'neka se razmaše', klišee o isceljujućoj moći hranjenja drugih i sentimentalnost koja je počela da iritira kada je čarolija nestala. Ali za one koji su ostali uz 'The Bear' i nakon njegova pada - a mnogi obožavoci su odustali - ove poslednje epizode mogle bi da učvrste sećanje na seriju koje je više od njenih najgorih trenutaka."

Serija "The Bear"
Serija "The Bear" (Foto: Youtube/FX Networks / screenshot)
Izdvajamo za vas

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

  • Info najnovije

  • Sportal