Narodna banka Mađarske kaznila MOL sa 121.000 evra

Narodna banka Mađarske kaznila MOL sa 121.000 evra

Mol pumpa
Mol pumpa

Prekršaj se odnosi na neizvršavanje vanrednog objavljivanja informacija po propisima tržišta kapitala

Odluka i izveštaj o kazni objavljeni su na Budimpeštanskoj berzi

Slušaj vest
0:00/ 0:00

Narodna banka Mađarske kaznila je naftnu kompaniju MOL sa 43 miliona mađarskih forinti (oko 121.000 evra) zbog kršenja obaveze vanrednog objavljivanja informacija prema propisima tržišta kapitala.

Narodna banka Mađarske (MNB) je u okviru svog kontinuiranog nadzora nad MOL-om donela rešenje kojim upozorava kompaniju da ubuduće, u svakom trenutku, obezbedi usklađenost sa svojim obavezama vanrednog objavljivanja informacija u skladu sa važećim propisima.

"Zbog povrede obaveze vanrednog objavljivanja iz tačke I - na osnovu obrazloženja navedenog u uvodnom delu ovog rešenja - MNB nalaže Izdavaocu da plati nadzornu novčanu kaznu u iznosu od 43.000.000 mađarskih forinti", navodi se u izveštaju objavljenom na Budimpeštanskoj berzi.

(Izvor: Tanjug)

Mol pumpa
Mol pumpa (Foto: Attila KISBENEDEK / Profimedia)

SP2026 SP2026 Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

Izdvajamo za vas
Više sa weba